28. jaanuar 2013

Ühed mõnusad banaanimuffinid mee, kaneeli ja seemnetega

Hommikusöök on kõige tähtsam, seetõttu peab see minu jaoks olema üks maitsvamaid ja nauditavamaid eineid. Mulle meeldib, kui mul on hommikusöögiks aega - aega valmistada üks hea kohv rohke koheva piimavahuga, aega küpsetada valmis mõned kiirelt valmivad muffinid või meisterdada valmis üks mõnus omlett, mis parmesani ja rukolaga oma tõelist maitsepalet näitab. Aega peab olema ka kõige selle nautimiseks ning söömiseks, siis on hommik alanud täiuslikult.


Nagu eelnenud jutust selgus, siis mis puutub hommikusööki, olen ma tõeline uimerdaja. See-eest algab aga enamus hommikuid maitsvalt:) Nii jõuangi lõpuks selle retseptini, mille valmistamine rohkelt aega ei nõua. Lõpptulemuseks on aga ühed mõnusad banaanimuffinid, mis päeva alustuseks justkui loodud. Minu odrajahu lembus võtab ka siin veidi võimust, kuid ei kurda mina, ei kurda ka sööjad, sest see teeb lõpptulemuse kuidagi selliseks... kuidas nüüd öelda?...... igastahes kes on proovinud, need teavad ja kes veel proovinud ei ole, siis proovige!

Nendes muffinites saavad kokku banaan, kaneel, mesi ja seemned. Viimased annavad palju juurde, nii et ärge neid mitte mingil juhul peale puistamata jätke. Meega on aga juba omad lood. Vahetult enne sööma asumist sulatage mesi pliidil ning niristage see muffinitele. Oehh, see on hea, kui mesi mööda muffinit alla voolab ning muudab mesimagusaks ka muffinipõhja. Kui mesi lemmikute hulka ei kuulu, siis võtke paar viilu juustu, lõigake muffin pooleks, määrige lõikepindu võiga ning pange peale juustuviilud. Tundub imelik? Proovige:)
14. jaanuar 2013

Pizza - lihtne, kiire ja tohutult maitsev

Siin on üks retsept, mis valmis eile koos pisikese abilisega. Rannamõisa nädala retsepti mõeldes, tuli isu millegi mugavustoidu järele ning lõpptulemuseks sai valmis üks mõnus pizza, ideaalne valmistamiseks koos lastega. Tegelikult tegi väike peakokk enamuse tööst ise ära, nii et minu ainukeseks vaevaks oli pizza ahju lükata ning siis 10 minuti pärast see lauale jahtuma panna.Väikesed abilised saavad selle pizza puhul oma käed tööle panna ning tänu isetegemisele on ka isu suurem - mis ise tehtud, see ju kõige paremini tehtud. 

Tulemuseks on suur plaaditäis pizzat, mis maitseb pisikestele ja suurtele kokkadele. Jah, tegemist on ühe kiire pizza variandiga, mis maitseb ülihästi. Väikestele sobib pizza kõrvale ideaalselt klaas piima, suuremad aga võivad kapist välja otsida mõne hea punase veini, käima panna mõne hea vanema filmi ning siis nautida toasoojust, kui õues laiutavad miinuskraadid ning puhub külm-külm tuul...

Kui eelmises postituses sain modelli niisama palumise peale, siis seekord läks see mulle maksma täpselt ühe suure šokolaadimuffini....mis edasi?


6. jaanuar 2013

Kiire ja veidi teistmoodi šokolaadikook

Uus aasta on alanud magusalt. Ja ühe magusa küpsetisega on ka sellel postitusel seos. Nimelt üks retsept, mille sain kritseldada oma retseptivihikusse Norra reisil olles mõni aeg tagasi. Ma ei teagi, kuidas seda küpsetist õigesti nimetada, sest kohati meenutab see oivalist tummist brownie koogikest, kohati trühvlikommi ning kohati võiks sarnaseid jooni tõmmata klassikalise kirju koeraga. Niisiis oleks õige koondada see küpsetis ühe maitsva, aga teistmoodi šokolaadikoogi nime alla.


Norra reisilt (siinkohal tervitan Marist) sain ma kaasa nii mõnegi hea retsepti, mis on siiamaani aktiivselt kasutusel (näiteks ühed krõbedad näkileivad või siis kaeraküpsised, mis juba enne reisi minu suured lemmikud olid või siis hoopis norrakate pruun juust koos moosiga või siis üks ilmatuma hea põdrahautis.....oehhh). Ka seesama kook on tegemises, eriti just siis, kui on ajapuudusel miskit külakostiks vaja viia. Suurt kooki sellest ei saa, aga kandilises vormis küpsetatuna saab lõigata 9 meeldivas suuruses koogiruutu, mis korraliku magusanälja ära võtab. Muidugi on suurepärane, kui koogi söömisel on kõrval ka tass kohvi, sest teadagi ju, et šokolaadikook ja hea kohv moodustavad omavahel üsna hää koosluse.

Retseptist veidi: kui soovid võid soolapähklid ja jõhvikad veidi peenemaks hakata. Mina tihti aga panen ilma hakkimata kõik koogi sisse:)


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails