21. veebruar 2018

Krõbedad (maailma parimad) kamavahvlid ja Omniva joonistusvõistlus lastele!

Mida Teie perega koos teete ning kuidas ühiselt aega veedate? Meil on neid ühistegevusi rohkelt. Pärnu on selline hea koht, kus saab igasugu tegevusi välja mõelda, sest kõik on ju käe-jala ulatuses. Tahad matkarajale minna - aga palun, see võtab vaid mõned minutid autosõitu. Tahad jõulumäel suusatada - palun väga, jällegi lähedal. Ranna ja mänguväljakutega on sama lugu ning igale poole pääseb ilma tülikate liiklusummikuteta!. Tubastesse tegevustesse aga süvenedes, siis viimasel ajal on väga tihti (loe: iga päev) päevakavas just joonistamine. Meie pisipreili on lihtsalt selline joonistamisfänn, et võiks selle tegevusega kasvõi hommikust õhtuni tegeleda. Ja seetõttu on mul just sobiv aeg rääkida ühest toredast võistlusest...


Eesti saab ju kohe-kohe 100-aastaseks ning seoses sellega toimub koostöös  ERR Lastejaama, EV100 ja Omnivaga suur joonistusvõistlus - Minu kingitus Eestile. Välja valitakse 3 võidutööd, millest tehakse päris ehtsad Eesti postmargid! Osaleda saavad lapsed kolmes vanuserühmas: 0-6 aastat, 7-11 aastat ja 12-16 aastat. Nii, et ka päris pisikeste kunstnike joonistused on oodatud:) Joonistuvõislus kestab kuni 01.05.2018 Kui tekkis huvi, siis täpsemalt on kõik oluline info kirjas siin:: omniva.ee/minukingitusSiinkohal on hea aeg soovitada koos perega korraldada üks lahe kokkamisõhtu(-päev) ning seejärel võtta sahtlist välja joonistamistarbed. Meil toimus enne joonistamisaktsiooni loomulikult vahvlite küpsetamine. No ikka sellepärast, et ühiselt miskit head nosimist teha ning et head mõtted paremini liikuma hakkaksid. Olles vaikselt juba 24.veebruari lainel, siis oli juba ammu mõtteis proovida kamajahu sisaldavaid vahvleid. Õhukesed vahvlid on minu arvates täielik nostalgialaks juba omaette ning sobivad imehästi ka pidulauale. Soovi korral võid vahvlihakatised täita kohupiima-vahukoorekreemiga. Need vahvlid said tõepoolest imehead. Kamajahu annab vahvlitele mõnusalt jõulisust ja samas tekitab väga meeldiva maitse. Pidid olema "maailma parimad vahvlid"...


NB! Kui vahvlite küpsetamiseks läheb, siis rasvainet vahvlimasina pinnale pole vaja panna. Tainas sisaldab piisavas koguses rasva ning seetõttu ei jää lõpptulemusel vahvlid tõrksalt vahvliraudade külge kinni.


Kogus: 20-25 tk

150 g võid
2 muna
2 dl suhkrut
2 dl nisujahu
1 dl kamajahu
näpuotsatäis soola
1,5 dl vett

Sulata või. Lase sel pisut jahtuda ning seejärel lisa segades juurde ülejäänud ained. Küpseta vahvlimasinaga õhukesed vahvlid.

 Postituse sündis koostööd Omnivaga!

#EV100
#minukingitus
#postmark
#teravadpliiatsid
#jagamerõõmu
 #Omniva100

4 kommentaari :

 1. Mul tulid kuidagi paksuvõitu vahvlid sarnase masinaga küpsetades... Kas tainas oli liiga paks või mida peaksin muutma, et järgmine kord õhemaid saaksin?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Äkki tainas seisis enne küpsetamist liialt kaua? Seistes see tainas pakseneb, mistõttu peaks kohe taina valmistamisel vahvleid küpsetama:)

   Kustuta
  2. Ei seisnud üldse, kohe hakkasin küpsetama.

   Kustuta
  3. Siis läks midagi kogustega valesti.

   Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails