31. detsember 2015

Šokolaadi-kondenspiimakommid (fudge)


Tegemist on ühe tõeliselt lihtsa magusa kommiretseptiga, mida tegelikult tuntakse ka kui nimega fudge. See on veidi pehme ja ülimalt magus kommike, mille valmistamine õnnestub ka kõige väiksema kogemusega kokkajatel. Fudge retsepte on nii palju erinevaid, mõned keerukamad, kuid enamus sama lihtsad nagu alljärgnevgi retsept. Selle maiuse võib valmistada mistahes lisanditega, mina pistsin segusse veel Geisha šokolaadi:)


Ilusat vana-aasta lõppu kõigile! Aasta alguses teen pisikese kokkuvõtte ka selle aasta populaarsematest postitustest ning uuel aastal luban siin blogis jagada veel rohkem põnevaid maitseid:) Suur-suur tänu kõikidele, kes siinset retseptikogumikku külastavad ning ikka ja jälle siia taas satuvad!


Kogus: ca 25-30 tk
Valmistamisaeg: 15 minutit

100 g piimašokolaadi
175 g tumedat šokolaadi
400 g kondenspiima (suhkruga)
100 g Geisha šokolaadi

Tükelda piimašokolaad ja tume šokolaad tükkideks ning pane koos kondenspiimaga paksupõhjalisse potti, Kummuta madalal vaiksel kuumusel segades seni, kuni šokolaaditükid on täielikult ühtlaseks massiks sulanud. Seejärel vala mass küpsetuspaberiga vooderdatud vormi* (ca 19cmx19cm). Haki Geisha šokolaad väikesteks tükkideks  ning raputa šokolaadimassile. Sega kergelt kahvliga läbi, et mõned kommitükid ka maiuse sisse jõuaksid. Lase külmkapis taheneda vähemalt 4 tundi ning seejärel lõika mass pisikesteks ruutudeks.

*Vabalt võid kasutada ka suuremat või väiksemat vormi. Maitse sellest ei muutu, lihtsalt kommi kõrgus!

2 kommentaari :

  1. Vastused
    1. Jäävad jah sellised pehmed, aga mitte vedelad. Näppe ei määri ning kiiresti ei sula:)

      Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails