8. jaanuar 2015

Restoran nimega Ribe...

Ikka uskumatult hea on vahest kiirete tegemiste juures pisut aega pidurdada ning seda vaid endale kulutada. See on meie kõigi võimuses mitte pidevalt töörattal joosta ning otsustada ise, millal on vaja pisikest puhkust ja lihtsalt aega endale. Seda endale mõeldud aega kulutan ma tavaliselt mõne restorani või siis teatri külastusele. Plaanid õhtusse miskit põnevat, krutid ootusärevuse viimase vindini ning loodad häid muljeid ja meeldejäävaid hetki. Üldiselt suudan ma restoranide osas suhteliselt õigeid valikuid teha, sest abiks on enamasti sõprade-tuttavate soovitused. Ka minul on omad lemmikud välja kujunenud ning oma soovitusi jagan tuttavatele heameelega. Tallinnas on mul üsna mitu lemmikrestorani, kuhu julgen õhtustama minna teades, et ei pea pettuma....restoran Ribe on üks neist. See restoran on mulle mitmeid kordi pakkunud maitseelamusi, meeldivaid üllatusi ning suurepärast teenindust.


Vene tänaval asuvat restorani on lihtne leida, sest Vene ja Apteegi tänavanurgal asuvast punakast majast on raske mööda minna. Ribe on olnud mu lemmik ajast, kui Andrei Šmakov köögis toitudega maitsvaid imetegusid tegi. Nüüd on ajad pisut muutunud ning Carmen Gruppi kuuluva Ribe köögis askeldab sügisest(2014) uus peakokk Radoslav Mitro.  Üldiselt kipub olema nii, et kõik uus on alguses alati pisut võõrastav, olgu see siis uus restoranimenüü, uus kokk, uued töökaaslased, uued töökohustused vms. Samas tekitab kõik uus aga alati põnevust ja uudishimu. Nii oli see ka Ribe suure uuenduse puhul.


Kell oli just 7 saamas, kui astusime Ribe uksest sisse. Ükskõik, mis tujuga ma selle restorani uksest sisse astun, siis suudavad sealsed teenindajad Su tuju alati heaks muuta. Jah, ma tunnistan täiesti ausalt, et teenindus on seal minu arvates üks parimaid. Ei ole teesklemist, tehislikkust ja sunnitud viisakust. Loomulikud ja armsad teenindajad suudavad juba esmamuljega jätta ülimalt hea mulje. Minule isiklikult on teenindus alati äärmiselt oluline, sest ainult heast söögist ja joogist ei piisa. Minu suur poolehoid on juba võidetud, kui teenindajad restoranis on teadlikud söögi- ja joogikaardist. Paari küsimuse järel on ju tegelikult koheselt aru saada, kui palju teeb restoran selleks, et ka nende töötajad teavad, mida restoran pakub. On näha, et meeskond Ribes toimib täpselt nii, nagu peab - kõik töötajad on kursis kõigega.


Ribe uue peakoka käekiri tekitab esmalt põnevust. Menüüst vaatab vastu konkreetsus, siis pisut klassikat, pisut lihtsust ja nii mitmeidki ärevust tekitavaid komponente. Oma valiku ostustamisel võite julgesti toetuda ka teenindajate oskuslikele soovitustele. Seetõttu saab meilgi teenindaja soovituste kohaselt tellitud roogadega kokkusobitatud ka veinivalik. Mulle endale on toit äärmiselt oluline ning mulle meeldib süüa selleks, et saada maitseelamust, seda nii igapäevaelus, kui ka väljas süües. Seepärast on alati hea, kui restoranis edukalt osatakse kokkusobitada sööki ja jooki.


Uues menüüs on esindatud lihtsus. Pearõhk on kindlatel komponentidel ning nende maitsetel. Mõttetutele lisanditele taldrikul ruumi ei ole, mis on tore. Tervituseks pakutud seenepüreesupp oli minu maitsele pisut liiga rammus ja liiga suur "amps" õhtusöögi algusesse, aga iseenesest hea. Ja enne, kui unustan, siis minu kiidusõnad leivale - ehe ja ehtne. 
 Seenesupp, tervituseks

Eelroogadest osutus valitud soolatud forell ning kana ja foie gras. Viimane tekitas just kõige suuremat vaimustust. Nii puhtad maitsed ja maitsete kokkusobivus!

Kana ja foie gras marineeritud seened, trühvlimajonees/Soolatud forell kartul, forellimari, créme fraiche,till


Ribe uue peakoka üheks nö "firmamärgiks" võib kindlasti pidada turska. Mulle tõepoolest meeldib taldrikult vastuvaatav lihtsus. Tursa juurde pakutav kaste on suurepärane, mis kadus taldrikult liiga kiiresti. Hirv oli samuti hea, aga suurepärase kalaroaga hellitati maitsemeeli üleliia.

 Tursk maapirn, kähar lehtkapsas

Hirv õun, pastinaak

Magustoiduga kipub tavaliselt olema nii, et selleni jõuad siis, kui kõht juba täis. Siiski ei suuda ma jätta maitsmata restoranides desserti, kui see kannab nime Šokolaad. Ka Ribe menüüs on see olemas ning selle maitsmiseks pisut  siiski ruumi veel jagub. Magustoidutaldrikul olev piimajäätis tundub mulle antud hetkel nii hea ja värskendav ning mida võiks tasakaalustamiseks olla veelgi. Väga-väga mõnus!

 Šokolaad tume šokolaad, piimajäätisKui õhtu on lõppenud ning lauda saabuvad lõpetuseks veel tummised trühvlid, siis võib öelda, et kohati võiks ju miskit nuriseda, aga üldmulje on minu suureks rõõmuks igati hea. Endise peakoka kohale on tulnud igati vääriline järeltulija, kes Ribe mainet vääriliselt säilitab/tõstab. Teenindus oli endiselt suurepärane ning seetõttu suured tänud meie teenindajatele. Ribe jääb minu soovituste nimekirja endiselt:)Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails