Mina

Siin blogis tegutseb, askeldab ning jutustab oma toidukirest Ragne Värk.

Minu kõige-kõige lemmikumateks paikadeks on Pärnu kodutänava suure roheka seina ja punaste akendega pisike köögike ning mere ääres asuv maailma armsaim suvila, koos rohendava aia, õuna-ploomipuude, põllumaa ning tomati-ja kurgisaakide jaoks vajamineva kasvuhoonega. Tõsi küll, viimastel aastatel peremehetseb kasvuhoones suurejooneliselt suurte lehtedega viimamarjataimed, millest hilissügisel saab valmistatud kõige maitsvamat mahla.Jah, nii armas, kui Pärnus ka poleks siis suvilas on ikka ülekõige. Varahommikused kohvijoomised verandal, hommikused sammud kasteheinast märjal murul kasvuhoone suunas tomati-kurkide korjamiseks. Värskendavat soojust andev päike, mis tasakesi hakkab piiluma kuuseheki tagant punastele õuetoolidele veranda kõrval. Needsamad õuetoolid, millel olen istunud suviti nii ammusest ajast, kui suudan üldse meenutada. Kui vaikselt verandal kuulatada, siis kostub tasast vulinat siinsama kõrval voolavast ojast, mis kesksuveks ära kuivab, et siis augustikuu lõpul vihmaste ilmade tulekul jälle oma vulisemisega jätkata.  Esimesed mullast tärkavad rabarberid, puna-punased kõige magusamad suvilamaasikad ning mustikaid täis metsad - jah, suvemaja vastu ei saa miskit.

Minu vaieldamatud lemmikud on kaneel, koriander, kardemon, basiilik, rosmariin.....salvei headusest ma rääkima parem ei hakkagi.

Kokaraamatuid on mul palju, erisorti toidunõusid veelgi rohkem. Minu arvates saab kõige armsamaid ja oma väikese ajalooga tassikesi-taldrikuid saab soetada vanakraamipoodidest või välimüükidelt. Seetõttu ongi enamus minu nõudekapist väga nõudekirju, koosnedes täpi-,lille- ja mummumustrilistest nõudest.

Mul on hea meel, et minu kokkamishobi on saanud mulle ka minu  igapäevatööks. Lisaks oma kokkama.ee blogile olen ka Rannamõisa linnuliha toidublogija (olete alati oodatud - linnuliha.ee/blogi). Minu retsepte võib leida Farmi Piimatööstuse (farmi.ee) ja Leiburi (leibur.ee) lehel. Olin pikalt ajakirja Maret köögitoimetaja ning nüüd olen nädala-ajakirja Naisteleht köögitoimetaja, kus igal nädalal täidan retseptidega 6 toredat lehekülge:)  Lisaks teen toidustilistikat erinevatele telereklaamidele.  

Olen jõudnud kirjutada 7 kokaraamatut:
"Retseptisahtel käsitöökapis" Ragne Värk / Andra Kalda
"Lihtsalt linnulihast. Kiired ja kodused road kanast kuni pardini."
"Paleo. Patuvabad magustoidud ja koogid."
"Paleo. Patuvabad magustoidud ja koogid 2 ...jätkame magusalainel"
"Hoidistaja salaraamat. Häid maitseid kogu aastaks." Ragne Värk / Andra Kalda
"Küpsetamata koogid ehk lihtsad retseptid magusast koogimaailmast"

"Pannkoogisahver ehk jalutuskäik mummulisse pannkoogimaailma" KÕIGE UUEM! 


Kui Sa sattusid siia blogisse esmakordselt, siis saad mu tegemisi jälgida lisaks veel Instagramis ja Pinterestis. Kui on tekkinud mõni küsimus, siis minu meiliaadress on ragne_m@hotmail.com / ragnem@gmail.com .

Olen kokkamissõltlane, kuid ei kurda. Maitsvaid elamusi ning küpsetamisrohkeid õhtuid!
LinkWithin

Related Posts with Thumbnails