2. oktoober 2018

Pärnu Kohvikute Nädal 2018 ning AUHINNAMÄNGUGA kutse kahele kohvikusse!

Jah, see tuleb taas! Juba legendaarseks saanud Pärnu Kohvikute Nädal on toimumas suurte üllatustega sel aastal 6-14. oktoobrini. Teatavasti on sel aastal Pärnumaa valitud Eesti toidupiirkonnaks ning seepärast toimub ka kohvikute nädal suurejoonelisemalt ning erilisemalt. Nagu ikka, osalevad kohvikute nädalal suvepealinna erinevad kohvikud, kes pakuvad eelroast (mitmed kohvikud on siiski panustanud üsnagi toitvate roogadega), desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet erihinnaga. Selline eripakkumine on saadaval kohviku avamisest kuni sulgemiseni! Ikka ja jälle pean mainima, et kui sügise hakul hakkab Pärnus igapäevaelu kulgema taas vaikses rütmis ning suvisele hooajale täiesti erisuunas, siis kohvikute nädal on see aeg, kui suvele sarnane melu väisab taas kohalikke toidukohti. Mitte, et ma ei jumaldaks madalhooaja vaikelu Pärnus, siis väike sumin ja külastajatest täis kohvikud on alati teretulnud! 


Kui ühel sombusel septembrikuu päeval ma kohvikute nädala tarbeks toidukohtade pakutavaid toite pildistasin, siis osad kohvikud hiilgasid oma äratuntavas positiivses hiilguses, samaa oli mitmeid uusi üllatajaid. Kohvikute nädalast võtab sel korral osa 21 kohvikut Pärnust ja Pärnumaalt: Ahoy, Café Grand, Cafe Piano, Cafe XS, Eagle, Ephesus, Kroon, Lepanina kohvik, Mahedik, Maria talu kohvik, NOOT, Pai kohvik, Piccadilly kohvik, Piparmünt bar & tostadas, Purje Raamatukohvik, Retro Coffe & Lounge, Taluturu kohvik,Teatrikohvik, Tänav, Villa Ammende salongikohvik, Y.O.L.O Gastropub. Kõikide menüüde ja hindadega saab tutvuda SIIN!

Seoses Pärnumaa Maitsete Aasta tiitliga on aga kohvikute nädalal sel aastal "menüüs" uuendusi! Tekitab huvi?
Muudatused:

1. Sel aastal oli üheks osavõtmistingimuseks see, et menüüdes peab kasutama ka kohalikku Pärnumaist toorainet, mille päritolu on ka menüüdes eraldi välja toodud!

2. Lisaks tavapärastele kohvikutele, üllatavad sel aastal kõiki kohvikulisi ühepäevakohvikud Pärnu ja Pärnumaal põnevate pakkumistega, mis on just selleks päevaks loodud. Ühepäevakohvikud kostitavad külalisi laupäeval, 6. oktoobril kell 12 – 18. Kohvikute kohta leiab infot ametlikul kodulehel: www.kohvikutenadal.ee 

3. Pärnu Kohvikute Nädal saab võimsa avalöögi Peeter Piheli ja Herkki Ruubeli lõunasöögiga
Piduliku avapaugu teemanädalale annavad Peeter Pihel ja Herkki Ruubel 5-käigulise lõunasöögiga “Juurest leheni”. Peakokad teevad 6. oktoobri lõunasöögiga kummarduse Pärnumaa kohalikule toorainele ning osa lõunasöögil maitstud toitude retsepte on leitavad Peeter Piheli peagi ilmuvas kokaraamatus! Ja mis eriti põnev -  kogu lõunasöögi menüü on taimne! Kui sul tekkis nüüd huvi, siis täpsemalt saab sellest samuti lugeda Kohvikute nädala kodulehelt! Broneerimisinfo leiab sealt samuti!

4. Pärnumaa Kohvikute Nädalale antakse avapauk ka rikkaliku õhtusöögiga imelises Jaanihanso siidrivabrikuks. Peakoka kohustusi asub sel õhtul täitma Jevgeni Ševtšuk ning pakutavad 7 käiku on sobitatud kokku heade jookide ja üllatustega. Täpsemalt võib selle kohta lugeda antud ürituse FB-lehel või siis ikka kohvikute nädala kodulehel!
AUHINNAMÄNG!
Kes selle nädala raames kohvitama soovivad minna, siis tasub kindlasti osa võtta auhinnamängust siin blogis. Auhinna on sel korral välja pannud Kohvik Kroon, kelle kohvikute nädala menüü on vägagi toitev ja rikkalik. Kohvik Kroon ei ole enam uustulnuk Pärnus ning olen kuulnud, et selle kohviku taimetoidumenüü on ka väljaspool Pärnut juba vägagi kuulus. Neil on imemaitsvad salatid ja (vegan)burgerid! Kohvik Kroon on ka varem teinud kohvikute nädala raames vägagi häid pakkumisi ning ega ka seekordne ei erine teistest.  Menüüs on:

Eelroog
Rukkiburger õlletainas kala ja karamellistatud sibulaga*(alloleval pildil)
Dessert
Ahjus küpsetatud kaneeli- ja karamelliõun purukatte ja jäätisepalliga
Jook
Kuum kannutee piparmündi ja kuivatatud marjadega

*Soovi korral kohandatakse antud menüüd veganitele!

Loosimises osalemiseks palun anna siinsamas postituse all kommentaarina märku, millise toidukoha menüü sulle kohvikutenädala pakkumise raames kõige ahvatlevam tundub!
Auhinnaks on kohvikute nädala eripakkumine KAHELE Kohvik Kroonis vabalt valitud ajal kohvikute nädalal! Auhinna loosin välja reedel (05.10.2018) ning võitja teatan siinsamas kommentaariumis!#pärnukohvikutenädal
#pärnumaamaitsed
 


44 kommentaari :

 1. Võimalusel külastaks kõiki ;)
  Valima aga peab siis Ephesus!

  VastaKustuta
 2. Kohvik Kroon on kindlasti valikus.Olen seal pakutavaga alati meeldivalt rahul olnud. Kapteni kohvik Liiva tänaval oskab ilmselt ka üllatada ja on ju avatud ainult ühe päeva.

  VastaKustuta
 3. Meie valime ka Kohvik Krooni, eriti kui tegid sellise pakkusime! Ja Kesk-Eestist pole kahju Pärnusse jälle sööma sõita. Ootame sõbrannaga väga, oli teine alles paduhaige, aga meri teeb talle head. Ja vahelduseks peaks ta sööma ka nüüd :-))

  VastaKustuta
 4. Kohvik Kroon on valik nr 1.
  Olen palju kiidusõnud selle kohviku taimetoidu menüü osas kuulnud.Kuna ise piimatooteid ei tarbi ( kaseiini talumatus) siis tahan sealse kohvikute nädala pakkumistega kindlasti tutvust teha :)

  VastaKustuta
 5. Prooviks Villa Ammende menüüd:)

  VastaKustuta
 6. Kohvik Kroon. Ahvatlev menüü ja kodule lähedal

  VastaKustuta
 7. Purje raamatukohvik tundub uus ja huvitav :)

  VastaKustuta
 8. Cafe Piano menüüst jäi silma dessert, aga Kroon ja Tänav püüdsid mu pilku nii eelroa kui desserdiga :)

  VastaKustuta
 9. Kuna pole eelmistel kohvikunädala üritustel üldse osalenud, siis seekord võtan südameasjaks nii mitmeid külastada kui vähegi jõuan. Kindla peale tahan ära proovida Tänava ja Teatrikohviku menüüd. Need kõnetasid kuidagi kohe eriti ��

  VastaKustuta
 10. Mulle sümpatiseerib ka Kohvik Kroon kõige enam, olen seal korduvalt einestanud ja iga kord toit väga meeldinud :)

  VastaKustuta
 11. Tahakski, tänu sellele pildile, kohvik Krooni minna. Minna tahaks sinna veel sellepärast, et pidevalt loen kuidas seda kiidetakse, aastaid u 10 tagasi, kui seal korra käisin, lihtsalt astusin sisse ja ei tellinud midagi, tundus see kuidagi “kahtlane” koht olevat, viimasel ajal aga loen..muudkui kiidavad, vaataks siis ikkagi üle :)

  VastaKustuta
 12. Piccadilly kohviku menüü tundub huvitav, aga Krooni kohviku oma on kindlasti maitsvam

  VastaKustuta
 13. Ise ma ei ela Pärnus, aga tahaks spetsiaalselt kohvikutenädalaks kohale tulla. Nimekiri võttis küll silme eest kirjuks, aga esimese valikuna jäid silma Mahediku, Tänava ning Kohvik Kroon menüüd.

  VastaKustuta
 14. Kohvik Kroon oleks super :)

  VastaKustuta
 15. Mulle hakkas silma nii menüü kui asukoha poolest Lepanina kohvik. Kolleegidega otsustasime lõunapausi teha aga hoopis Cafe Pianos. :)

  VastaKustuta
 16. Mulle hakkas enim silma Cafe Piano ning nende pistaatsiakook, kuid kindlasti sooviks Krooni Kohvikusse minna, sest menüü tundub ahvatlev ja pole veel seda kordagi külastanud :)

  VastaKustuta
 17. Valik nr 1 on Kohvik Kroon ja teine valik oleks Eagle :)

  VastaKustuta
 18. Kogu postitust lugedes sooviksingi proovida Krooni veganmenüüd :)

  VastaKustuta
 19. Kroon,Piano,Lepanina ja oli veel põnevaid!!! ��

  VastaKustuta
 20. Selle sama Kohvik Krooni menüü tundubki mulle kõige põnevam, kuid mis seal salata... heameelega külastaks kõiki ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere Tuuli, Soovin Sulle Õnne:) "Random Numbers" abiga selgus selle loosimängu võitja ning nii kuulubki Sulle 2 tasuta kutset Kohvikusse Kroon! Palun saada mulle e-mail aadressil ragnem@gmail.com ning anna teada, millal soovid kohvikusse minna:)

   Kustuta
 21. Kroon menüü tundub väga ahvatlev! Kuid ka teiste kohvikute valikud on meeldivad :)

  VastaKustuta
 22. Alguse teen Y.O.L.O-ga, siis tahaks jõuda Ammendesse, Krooni, Lepaninasse..

  VastaKustuta
 23. Sorry Kaie olen aga ei lase mul nime lisada :(

  VastaKustuta
 24. Mulle pakkusid huvi Ammende, Eagle, Ahoy ja ka Kroon ise. Kui neist vaid ühe saaks valida siis äkki Ammende sest seal enamasti on olnud selline toit mida ma ei söö ja lõpuks jõuaks siis sinna ka.

  VastaKustuta
 25. Kohvik Kroon - ei olegi seal veel söömas käinud, aga tellitud tortidega olen rahule jäänud :)

  VastaKustuta
 26. Sõprade koos läheme Ahoysse. Tundus huvitav menüü!

  VastaKustuta
 27. Tere Tuuli (postitus tehtud 4.oktoober kell 11.56), Soovin Sulle Õnne:) "Random Numbers" abiga selgus selle loosimängu võitja ning nii kuulubki Sulle 2 tasuta kutset Kohvikusse Kroon! Palun saada mulle e-mail aadressil ragnem@gmail.com ning anna teada, millal soovid kohvikusse minna:)

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails