13. märts 2018

Kohvik Katharinenthal, minu sealsed lemmikmaiused ning üks küpsetistest tulvil auhinnaloos!


Katharinenthal on hubane kohvik, mis pakub värskeid küpsetisi, maitsvaid kooke ning isuäratavaid tordikesi. See on kohvik, mis avas uksed esmalt Kadriorus, seejärel avati kohviku "noorem õde"  Kadrioru Kunstimuuseumis ning siis "viimati avatud uustulnuk" Stockmanni kaubamaja esimesel korrusel - selle puhul on peamiselt tegemist take-away kohvikuga, kus võimalik kaasa osta lisaks Katharinenthali harjumuspärastele toodetele ka erinevaid salateid, võileibu, vrappe, smuutisid ja muu head-paremat.


Mina olen Katharinenthaliga seotud olnud selle avamisest saati - siis, kui Luigetiigi ääres, Kadrioru lossi Lilleaia vahetus läheduses avati ca 5 aastat tagasi Katharinenthali esimene kohvikuke. Oma panuse sellesse kohvikusse annan (toidu)pildistamise ja pisut turundustegevusega. Nii, et kõik Katharinenthali koogid-tordid, saiakesed ja toidud on modellina minu kaamera ette sattunud. Selle viie aasta jooksul olen ma vägagi tuttav Katharinenthalis pakutavate küpsetiste ja muu magusaga ning seepärast oskan üsna julgesti soovitada ja rääkida oma lemmikutest. Seetõttu olen kokku pannud pisikese valiku Katharinenthali lemmiktoodetest, millest räägin pisut alljärgnevalt ning etteruttavalt võin vihjata, et neid lemmiktooteid on võimalik proovida ka kahel inimesel;) 


Katharinenthali kohviku kondiitritoodete eest vastutab koogihaldjas Angeelika Kang, kelle väljatöötatud retseptide järgi valmivadki kohviku hõrgutised. Katharinenthali osavate pagarite käe all valmivad küpsetised, mille valmistamiseks kasutatakse alati ehedat võid.
Minul on nii mõnigi küpsetis suureks lemmikuks saanud! Kohe kindlasti ei saa kuidagi üle ega ümber mandlisarvekestest, mille sees peitub ohtralt mandlikreemi ning mille peal katteks mandlitega kaetud purukate. Samamoodi head on ka ohtra võiga valmistatud kaneelisaiakesed, vaarika-kohupiimakoogid ja nostalgilised kohupiimakorbid. Kas tead, mis neid kolme küpsetist ühendab? Neid kõiki on valmistatud Katharinenthalis selle avamisest saati! Pean veel mainima, et Katharinenthali kohupiimakorpides peitub nii mõnusalt kohupiima ning see asetseb täpselt meeldivalt õhukese pärmitainast põhja peal.


Šokolaadiaustajatele on sobiv trühvlikook, mis on meeldivalt tummine ning koos tassikese kange kohviga lausa ideaalne! Kes nii tummisest šokolaadikoogist aga miskit kergemat soovib, siis kindlasti soovitan proovida muretainast põhjal šokolaadikreemi-pähklikooki. Brita kook on imehea ning muidugi pavlova! Lõpetuseks ei saa mainimata jätta makroone, mida leidub erinevate maitsetega. Minu üheks lemmikuks on loomulikult pistaatsiamakroonid!Katharinenthali kohvikud asuvad Tallinnas kolmes kohas:
Katharinenthal Kadriorus – A. Weizenbergi 22, Tallinn
Katharinenthali Lossikohvik – A. Weizenbergi 37, Tallinn
Katharinenthali take-away kohviks Stockmannis
– Liivalaia 53, I korrusLOOSIMINE! Ma olen kokku kogunud oma lemmikud Katharinenthali kohvikust ning needsamad lemmikud loosin välja ka KAHELE inimesele. Ühe võitja loosin välja siin blogis ning teise oma blogi FB-lehel SIIN. Loosis osalemiseks anna märku, milliseid küpsetisi sina kohvikus käies eelistad tellida! Ehk on sul mõni lemmik tekkinud ka Katharinenthalist?
Võitjad teatan  selle nädala lõpul (18.03) selle postituse all kommentaariumis ning ka kokkama blogi FB-s. Magusa võidu saab kätte Katharinenthali kohvikust ning auhinnakotike sisaldab: kaneelisaiakest, vaarika-kohupiimakooki, kohupiimakorpi, trühvlikooki, šokolaadikreemi-pähklikooki, brita kooki, pavlovat ja makroone!

71 kommentaari :

 1. Käin kõige sagedamini vist Werenri kohvikus ja seal osutub valituks pea alati midagi soolast. Võib-olla seepärast, et magusat on nii palju, et ei oska validagi ��
  Aga kui magusat kooki söön, siis tahaks alati kohvikus midagi erilist, esiti söön ikka silmadega. Mulle meeldivad üldiselt kohupiima, šokolaadi või karamelli sisaldavd koogid. Ja kui pirukatest rääkida, siis peab täidist palju olema, nagu selles kohupiimakorbis Sinu postituses. Pärnus ostan tihti saiakesi mitte kohvikust vaid Paikusel asuvast Maiasmoka pagarist, seal on vankooli saiakesed ohtra täidisega. Soovitan ��

  VastaKustuta
 2. Oo kui magus auhinnaloos! :)
  Kohvikus võidavad tavaliselt minu jaoks erinevad kohupiimaküpsetised - nostalgilisest kohupiimakoogist kohupiimataskuteni. Või kui on mõni eriti marjane kook, kus ka šokolaadi lisaks, siis võib hoopis see valituks osutuda. :)

  VastaKustuta
 3. Ma just väga tihti kohvikusse ei satu ja seetõttu pole midagi sellist, mida alati eelistaksin. Pigem vaatan välimuse järgi, mis kõige ahvatlevam tundub ja hetketuju ja isuga sobib. Küpsetistest eelistan tegelikult soolast (nt porgandipirukad), aga kookidest on enamus menüüdes šokolaadikook, mis on valitumaks osutunud.
  Kathrientalis olen ühe korra käinud. Ma ei mäleta, mis saiakest ma sõin, aga see oli väga maitsev. :)

  VastaKustuta
 4. Eelistan kergemaid kooke-torte. Kõik beseega on väga lemmik, aga mõnikord lihtsalt isutab hea ja koheva kaneelisaia järele!

  VastaKustuta
 5. Ülihea on mandlicroissant, mis alati ka soojaks tehakse. Kohviga i-me-li-ne!

  VastaKustuta
 6. Minu võidavad kohvikutes alati šokolaadikoogid.

  VastaKustuta
 7. Katharinenthalis on kindlad lemmikud kardemonisai ja mandlisarveke, kookidest Pavlova ja Napoleoni kook.

  VastaKustuta
 8. Kuna mulle meeldib kodus küpsetada, siis väga sageli kohvikust peale late midagi ei ostagi. Siiski on mõned lemmikud tekkinud: Tallinnast rändab alati koju kaasa kohvipoe Röst haputainasai Kreeka pähklitega ja paar kardemoni- või kaneelisaiakest ning Võrus käies ei saa kuidagi ilma Katariina kohviku kohupiimataskuteta. Katharinenthalis on mu suured lemmikud aga vaarika- ja pistaatsiamakroonid.

  Karmen

  VastaKustuta
 9. Ma tellin tavaliselt midagi shokolaadiga või siis jäätisega. Katharinenthalist meeldivad kõige rohkem kaneelisaiakesed, ükskord proovisin ka kohupiima vaarika kooki ja see oli tõesti maitsev!

  VastaKustuta
 10. Minu vaieldamatu lemmik on mandlicroissant �� olen seda söönud nende kõikides kohvikutes

  VastaKustuta
 11. Katharinenthalis on kõik väga hea!vastlakukkel,Kardemonisai,Pavlova,Vaarika-kohupiimakook,Kohupiimakorp,jne,jne.

  VastaKustuta
 12. Mulle meeldivad beseega koogid, tiramisu, magustoitudest ka panna cotta. Rääkisingi paar päeva tagasi sõbrannaga, kuidas viimasel ajal olen poes (kiire koogiisuga lähengi sageli Stockmanni) rahule jäänud vaid Katharinenthali kookidega. Mulle maitsevad pea kõik nende koogid ja saiakesed, kuid viimasel paaril kuul olen korduvalt ostnud pavlovat (kuigi minu jaoks päris ideaalne pole), tiramisu'd, makroone (Eesti parimad) ja juustu-tüümianiküpsiseid.

  VastaKustuta
 13. Kahjuks pole sinna imelisse kohvikusse veel jõudnud, kuid kui võimalus avaneks, siis prooviks kindlasti mandlisarvekesi! :) Siiamaani olen ostnud toorjuustukooke, tordilõigukesi või magusaid saiakesi - kõik mis vähegi magusat meenutab :)

  VastaKustuta
 14. Lapsepõlvest saati olen armastanud kohupiimakorpi. Sindis sai värskeid kohupiimakorpe kohalikust kondiitrist. Tallinnasse kolides pole enam seda õiget kohupiimakorpi leidnud. Tihti on need liiga saiased ja kuivad. Pigem eelistan kohvikus seetõttu tuuletaskuid või hoopis rummikooki. Küll aga juhtusin külastama Stockmanni Katharinenthali ning nähes seal pakutavaid kohupiimakorpe teadsin kohe, et olen selle “õige” leidnud. Nüüd kasutan igat võimalust, et sealt jälle mõni kaasa osta. Mul vist pole ühegi teise kondiitritoote osas nii suuri tundeid :)))

  VastaKustuta
 15. Katharinenthali kohviku valik on tõesti suurepärane. Lemmikuks on tummine trühvikook :)

  VastaKustuta
 16. Olen ka mitmes kohvikus käinud ning minu lemmikud on Pavlova ning loomulikult ülihead makroonid, eriti passioni, karamelli ja kirsi ��

  VastaKustuta
 17. Mulle meeldib kondiitritoode, mille puhul on magus ja hapu mõnusas tasakaalus. Näiteks Nõhk, Brita. Aga ära ei ütle ka isuäratavast šokolaadikoogist.

  VastaKustuta
 18. Väga erinevad küpsetised meeldivad: toorjuustukook, sidrunikreemi-beseekook, erinevad tarretisega marjakoogid, napoleoni kook, šokolaadi fondant. Saiakestest rohke kardemoniga kaneelisai, mandlicroissant ja ka soolased pirukad. Seda nimekirja võiks pikalt jätkata. Endale meeldib ka väga küpsetada ja seetõttu on kohvikus huvitav teiste küpsetisi proovida.

  VastaKustuta
 19. Mulle meeldivad koogid, mida ma ise teha ei oska: brita ja pavlova :).

  VastaKustuta
 20. Brita kook, toorjuustu kook või makroonid

  VastaKustuta
 21. Kohvikuid külastades piilun alati Napoleoni kooke. Lemmikuks on praegu Tartu Werneri kohviku Napoleon :)

  VastaKustuta
 22. Kõikvõimalikud šokolaadikoogid,kuigi suurteks lemmikuteks on ka toorjuustukoogid ja Katharinenthali tuuletaskud.Viivad lihtsalt keele alla :)

  VastaKustuta
 23. no kes mind vähegi tunneb, siis ka Katharinenthalis on mu lemmik kardemonisai. ja kaneelisai.

  VastaKustuta
 24. Lastele väga maitsevad kardemonisaiad ja muidugi makroonid :)

  VastaKustuta
 25. Mina söön väga tihti just napoleoni kooki kui kohvikus käin :)

  VastaKustuta
 26. Kohvikut külastades eelistan proovida erinevaid kooke. Erilised lemmikud on kohupiimaga küpsetised.

  VastaKustuta
 27. Kohvikut külastades, miskipärast ikka ja jälle leian ennast pavlovat söömas:)))

  VastaKustuta
 28. Katharinenthalist on mu lemmikud krõbe mandlisarveke saiakestest ja no makroone võiksin süüa igas asendis, need mu lemmikmaius😊 Ah mis ma kirjutan, ma selline magusahull, et mulle maitsevad kõik sealsed maiused. Juba silmadega leti taga söön 😂

  VastaKustuta
 29. Katharinentalis pole kahjuks ammu käinud, aga kaneelisaiake on seal küll väga mõnus. Lapsed sõid käest ära. :) Muul ajal tellin tavaliselt kas hetkeisu või koogi välimuse järgi, eelistan pigem vähemagusaid kooke.

  VastaKustuta
 30. Vaieldamatud lemmikud on alati šokolaadikoogid.

  VastaKustuta
 31. Katharinenthalis on raske valikut teha. Liiga palju maitsvaid kooke :). Aga üks lemmikuid on kohupiima-vaarika kook. Väga meeldib ka Brita kook. Kookide kõrval on vähemalt sama tähtis ja hea nende kohvi.

  VastaKustuta
 32. Minu kindlad lemmikud on mandlisarveke ja kaneelisaiake NOM :)

  VastaKustuta
 33. Sealsest kohvikust on minu lemmikud makroonid, aga üleüldiselt ostangi kohvikutest selliseid asju, mille valmistamisega ma kodus hakkama ei saaks :)

  VastaKustuta
 34. Oeh, kui magus ja vägev loos! Katharinenthali näol on tegemist minu lemmikkohvikuga ning armastan seal kõike! Ilma naljata! Aga koju ostan perele alati kaasa kaneeli- ja kardemonisaiu ning kohupiimakorpe :)

  VastaKustuta
 35. Kui äge, ma polegi veel Katharinenthali jõudnud, kuigi ammu on soov minna. Ise tellin tavaliselt ikka mingi koogi, aga põnevama ja keerulisema, mida nt ise kodus tegema ei hakka. :) Nendest valikutest tahaks kindlasti ära proovida selle mandlisaiakese, sest see kõlab juba nii hästi.

  VastaKustuta
 36. Angeelika mandlicrossant on mu nõrkus, see oli ka esimene päris magus amps mu lapsel, kui ema tegi väikes pausi käruga jalutamisest. Mingi hetk ma sättisin oma teekonna nii, et Levier jääks "kogemata" ette.
  Kohvikutes on alati teemaks minujaoks šokolaad ja selle pärast ma usun, et olen enim tellinud šokolaadikooke.
  Aga hea vanakooli pagari tehtud sai on ülim, kus on sees või, hea tuju ja armastus. Kui armastust pole tehtusse pandud, siis seda reedab ka maitse.

  VastaKustuta
 37. Mina ostan silmadega ehk siis valin selle saiakese või koogitüki, mis on sel hetkel visuaalselt kōige ahvatlevam.

  VastaKustuta
 38. Lemmikuteks on kõikvõimalikud kohupiimakoogid ja Brita kook ka kindlasti.

  VastaKustuta
 39. Mina eelistan tellida mõne koheva kohupiimatasku ja rammusa toorjuustukoogi, kui kohvikusse satun :).

  VastaKustuta
 40. Minu lemmikuks on välja kujunenud kohupiina-vaarikakook, mis on piisalt hõrk, mahlane ja mitte liiga magus. Kui on isu magusa järgi, siis on vaieldamatu lemmik mandli croissant. Olen tihe külastaja Kadrioru kohvikus ja kahjuks pean tunnistama, et tunnen puudust nende hommikusöökidest, mida hetkel enam ei pakuta. Loodetavasti kevade ja suve saabumisega saab neid taas nautida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere Tiina!

   Just nii. Lähiajal tulevad hommikusöögid taas tagasi:)

   Kustuta
 41. Cafe More quiched on lemmikud.☺ Katharienthali vaieldamatud lemmikud on mandlisarveke ja kohupiimakorp.

  VastaKustuta
 42. Minu vaieldamatu lemmik algusest peale on olnud kardemonisaiake. Ning mandli croissant ei jää ka palju alla:)

  VastaKustuta
 43. Täiesti oleneb kui suur magusaisu on, kas siis ahvatlev Pavlova, mõnus porgandikook või kerge rummikook

  VastaKustuta
 44. Huhhh, minu lemmikuteks on soolastest juustu-parmesani saiake ning magusaks muidugi vana hea kohupiimakorp :) Lihtsalt supernämm!

  VastaKustuta
 45. Lemmik on madlitäidisega croissant, eriti kui värskelt ahjust tulnud!

  VastaKustuta
 46. Šokolaaditort ja kaneelirullid on kindlad lemmikud :)

  VastaKustuta
 47. Katharinenthalis on minu kindel lemmik trühvlikook.

  VastaKustuta
 48. Soe õunatarte koos vanilje jäätisega viib keele alla.

  VastaKustuta
 49. Vastused
  1. Palju-palju õnne! Loosiga võitsid sina Margit Katharinenthali magusa auhinna. Palun saada mulle kiri aadressil ragne_m@hotmail.com, millal sooviksid auhinnale järgi minna. Nii saame sulle magusa auhinnakoti selleks ajaks valmis panna:)

   Tervitusi,
   Ragne

   Kustuta
 50. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 51. Minu vaieldamatu lemmik on kaneelisai.

  VastaKustuta
 52. Üldiselt on minu lemmikuteks igasugused tartelette'id (sidruni, marja, šokolaadi..) ning keedutaignaküpsetised!

  VastaKustuta
 53. Mandli croissant ��

  VastaKustuta
 54. Sellistes peenemates kohvikutes tahan tavaliselt alati mõne makrooni ära proovida aga klassikaliseks lemmikuks on vist ikkagi sotšnik/vaarak :)

  VastaKustuta
 55. Tellin tavaliselt midagi kohupiimast, sotšnike või kohupiimakorpe.

  VastaKustuta
 56. Lemmikud on mandlisarveke ja makroonid.

  VastaKustuta
 57. Lisaks tummistele (šokolaadi)kookidele meeldib mulle kohvikus mekkida ka pavlovat, mõnda head klassikalist juustukooki või kohupiimakooki :)

  VastaKustuta
 58. Mina eelistan kohvikutes võtta šokolaadikooke. Katharinenthalis ma käinud veel ei ole. :)

  VastaKustuta
 59. Magusale ei suuda kunagi ei öelda aga kohvikus valin tavaliselt vastavalt tujule.

  VastaKustuta
 60. Mina olen ka Katharinenthali makroonide fänn. Lemmikud on metspähkli ja sidruni.

  VastaKustuta
 61. No minu lemmikud on makroonid. Vahest jõuaga hoian ennast sellest kohast eemale kuna need on vastupandumatud. Koju ostes peidan külmkappi teiste asjade taha kuna ma ei ole kahjuks ainuke, kellele need meeletult meeldivad

  VastaKustuta
 62. Olen tellinud nt porgandikooki, aga suureks lemmikuks on šokolaadi laavakook. :)

  VastaKustuta
 63. Enamasti langeb valik mõne põneva juustukoogi kasuks :)

  VastaKustuta
 64. Minu lemmikud on mandlisarvekesed. Olen ise ka neid proovinud kodus järgi teha. EI pea kunagi maitses pettuma! :)

  VastaKustuta
 65. Erinevad kohupiima- ja juustukoogid on minu vaieldamatud lemmikud. Need on ka kohvikutes minu esimene valik. Sööme ju silmadega-vahetevahel otsustab valiku ka uhke väljanägemine.

  VastaKustuta
 66. Palju-palju õnne! Loosiga võitis Katharinenthali magusa auhinna Margit Mägimets (postitus tehtud 14.03). Täpsemalt kiri ka kommentaari all;)

  Aitäh kõikidele osalejatele ning kindlasti järgmiste kordadeni!

  VastaKustuta
 67. Kokkama FB-lehe loosis osalenud võitja on Kristel Pleiats!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails