26. juuni 2017

Jäätisetort Mia sünnipäevaks (11kuud)!

20. juunil sai Mia 11-kuuseks, mis tähendab, et tegemist ongi viimase nö mini-sünnipäevaga ning järgmine kord seda traditsioonilist sünnipäevakoogipostitust tehes, kirjutan juba 1-aasta sünnipäevast. Uskumatu - kurb, et aeg nii kiirelt lendab, samas aga tore, et juba nii kaua on üks pisike rõõmupall meie tegemistesse sekkunud:) Ühe aasta sünnipäevani ei olegi tegelikult nii kaua aega jäänud ning tunnistan ausalt, et pisikesed ettevalmistused juba käivad. Valmistan fotoseina kogu aastast, panen menüüd paika ning otsin/meisterdan kaunistusi dekoratsiooniks lauale ja peoruumi. Tellisin endale ka väikese ja armsa polaroid-kaamera kaup24.ee lehelt, millega sünnipäeval külalistest pilti teha ning mida koheselt võimalik üles riputada. Sellised pildid ei ole nüüd väga kõrge kvaliteediga, kuid nendes on nii palju emotsiooni ja rõõmu, mis talletavad endas minu arvates nii palju emotsioone ja meeldejäävaid mälestusi. Katsetasin sedasama kaamerat juba suurema lapse sünnipäeval ning elevust tekitas see palju. Lisaks on hea koheselt peale peo lõppu pista reaalsed fotod koheselt albumisse. 


Aga see-selleks, nüüd järjekordse koogi juurde. Mul õnnestus sel korral sünnipäevapidu korraldada selle suve ühe soojema ilmaga ning seetõttu minu plaanitud jäätisekook sobis peole nagu valatult. Hea lihtne (ja küpsetamata!) jäätisetort meeldis ka neile, kes muidu võib-olla jäätisest nii lugu ei pea. Kaunistuseks pistsin koogile paar lusikatäit vanillijäätist, millele panin peale 2 vahvlituutut - ja valmis see kook oligi. Aega kulus vähe, küpsetada ei olnud miskit vaja, aga see-eest rõõmu tekitas üks jäätisetordike palju. Retsept on piinlikult lihtne, aga mis teha, sest üldjuhul niimoodi seesuguste kookidega kipub olema.

1 liiter maasikajäätist
175 g Domino või Kalevi Dops küpsiseid
0,5 liitrit vanillijäätist + kaunistuseks paar kulbitäit
1 liiter šokolaadijäätist

Kaunistuseks:
vahvlitorbikuid, mureleid

Lase jäätistel toatemperatuuril pisut pehmeneda (nii on neid lihtsam koogivormi panna). Seejärel laota küpsetuspaberiga kaetud koogivormi (Ø20cm) põhjale maasikajäätis, silu pealt ühtlaseks. Haki küpsised noaga peeneks ning raputa pool kogusest vormi. Selle peale laota vanillijäätis ning seejärel laota peale šokolaadijäätis. Kõige lõpuks raputa peale ülejäänud küpsisetükid (NB! Minul oli kasutusel kõrgemate äärtega ümmargune vorm, mis sai kuhjaga kooki täis!). Aseta kook sügavkülma ning lase sel taheneda vähemalt 4 tundi kuni üleöö.

Umbes 10 minutit enne serveerimist tõsta kook toatemperatuurile sulama, seejärel eemalda lahtikäiv vorm. Kaunistuseks tõsta koogile sulama 2 jäätisepalli, mille peale aseta vahvlitorbikud. Kaunista kook murelitega.


2 kommentaari :

  1. Aga kuhu jäi sünnipäevatort ja -laud "Mia 12 kuud"?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Pisipreili jäi oma sünnipäeval kõrgesse palavikku, mistõttu pidime sünnipäevapeo edasi lükkama. Nüüd aga pidu lõpuks peetud ja plaan sel nädalal ka postitus teha:)

      Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails