29. märts 2013

Pashakook ehk täpsemalt kohupiima-kondenspiimakook


See kook üllatas mind ausalt öeldes väga positiivses mõttes. Esiteks on see kook järjekordne mugav sega-kokku-kook ning teiseks pn selle maitse lõpmata hea. Lihtne ja puhas - ei midagi üleliia ega ka miskit puudu.  Igati kohupiimane, veidi tummine kook, mille seest leiad süües pähkleid ja rosinaid.

Kindlasti pange koogile peale peeneks hakitud kiivitükke, need sobivad selle kohupiimakoogiga väga värskendavalt.26. märts 2013

Pirni-toorjuustukook küpsistegaMõni aeg tagasi valdas mind täielik küpsisekoogi isu. Sellest tingituna sündis ka alljärgnev retsept - lõunasel ajal tekkis mõte ning õhtuks oli valmis kook juba laual. Muidugi on hea, kui küpsisekook jõuab ööpäeva jahedas imbuda, aga kui isu tõesti suur, siis immuta küpsiseid lihtsalt pisut põhjalikumalt. Lõpptulemuseks on üks üdini täidiserohke ja külluslik küpsisekook, mis sobib ideaalselt ka lähenevate munadepühade ajal valmistamiseks.


22. märts 2013

Hommikusöögiks kausitäis puuvilju, veidi jogurtit, mett ja kardemonisärtsu!Minu hommikusöögid jagunevad nädala sees peamiselt kaheks - kas siis kohev omlett rohke rohelisega või siis kausitäis maitsestamata jogurtit magusate puuviljade ning muu hea kraamiga. Veidike mett, rohkelt puuvilju ning maitseks särtsakat kardemoni - see ongi hommikusöök, mis kevadisel ajal hommikud rõõmsaks teeb. 


10. märts 2013

Ühed kohevad toorjuustupannkoogid ning toorjuustuklipp

Pühapäev = pannkoogipäev? Jah, enamasti kaldub pannkookide tegemine ikka pühapäeva. Päeva, kui on aega veidi pikemalt hommikusööki nautida ning lihtsalt olla. Lisaks saavad pannukad kiirelt valmis ning maitsevad nii hästi - eriti veel koduse maasika toormoosiga, mis suve lõpul sai karpidena külmkappi kogutud. 

Minule maitsevad kord suured hästi-hästi õhukesed pannkoogid (need peavad kindlasti olema soolase täidisega), kord jälle pisikesed pontsakad koos ohtra moosi või vahukoorega. Praegune retsept kuulub nende viimaste hulka. Need pannkoogid jäävad hästi kohevad ja pontsakad ja tahaks veel öelda, et täidlased, aga ei oska seisukohta võtta, kas see sobib pannkookide kirjeldamiseks?!?! Ühesõnaga on tegemist väga mõnusate pannkookidega, mis valmivad toorjuustuga.

Toorjuustu mainides sai see retsept alguse tegelikult hetkel käimasolevast Farmi retseptikampaaniast (auhind on üsnagi märkimisväärne - Tiina Talumehe poolt spetsiaalselt võitjale disainitud kleit). Valmistasime selle kampaania tarbeks ka veebrurikuu lõpus Farmi toorjuustuklipi, kuhu neidsamu pannkooke tegin. Olin toidustilist rollis. Niisiis, kes pole teles klippi veel näinud, siis võib vaadata seda siitsamast retsepti alt. 20 sekundiline reklaamiklipp, mille valmimisele kulus veidi üle 11 tunni:) 


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails