17. veebruar 2021

Viirulised pavlovakoogikesed leivakreemiga

Pavlova vist tutvustamist ei vaja. Tegemist on magusa koogiga, millel vahukommine sisu ning krõbe ümbris. Katteks koogil on tavaliselt ohtralt õhulist (ja vähemagusat!) kreemi, mis teeb selle koogi imemaitsvaks. Pavlova koogi maitsetega on põnev katsetada, lisades beseepõhjadesse viirudena kakaopulbrit, pähklikreemi, marjajahu või midagi neljandat. Ja muidugi on võimalusi koogikeste täitmiseks kreemiga meeldivalt palju. Mustast leivast inspireerituna valmis minul seekord röstitud leivapurust maitserohke kreem, mida kostitasin tilgakese Vana Tallinnaga. Seega üks mõnus kooslus, mis sobib imeliselt valmistamiseks ka 24. veebruaril!


PS! See postitus sündis koostöös Fazer Eestiga. Kuni 4. märtsini on Fazeril käimas tarbijakampaania, mille raames loositakse iga päev välja 50€eurone Euronics poe kinkekaart. Lisaks on võimalik peaauhinnana võita Miele robottolmuimeja. Kampaanias osalemiseks osta kampaanikleepsuga Fazeri Musta sarja toode (leib või näkileivad) ning registreeri kleepsul olev kood fazer.ee/must kodulehel.

 

Mitmele: 8 koogikest
Valmistamisaeg: 20 minutit + küpsemis- ja kuivamisaeg
Muu info:
-Koogikreemi kasutamisel saad kasutada ära kõvaks läinud leiva. Samuti võid kasutada ära leiva otsad, mis tavaliselt viimasena kasutamist leiavad
-Kreemi tuleb üsna rohkesti, nii ei pea täidisega koonerdama!

4 munavalget
näpuotsatäis soola
250 g suhkrut
1 tl maisitärklist
2 tl vanillisuhkrut
2 tl sidrunist või laimist pressitud mahla
2 sl (kuhjaga) naturaalset kakaopulbrit

Leivakreem:
100 g leiba (kasutasin Fazeri Juubelileiba)
100 g kohupiimapastat
ca 2 tl suhkrut (lisa seda vastavalt maitsele)
1 tl vanillisuhkrut
4 dl vahukoort
2-3 sl Vana Tallinnat või kreemlikööri (soovi korral)

Peale:
hapukat moosi (imehästi sobib mustasõstramoos)
marju


Kuumuta ahi 160 kraadini. Vahusta munavalged soolaga tugevaks vahuks. Vahustamist jätkates lisa jaohaaval juurde suhkur. Vahusta, kuni saad tugevate tippudega läikiva vahu. Seejärel lõpeta vahustamine, lisa ülejäänud ained ning vahusta siis veel umbes 10 sekundit ainete segunemiseks. Munavalgetainas on õigesti valmistatud, kui see koos potiga ümber keerates anumast välja ei valgu! Kõige viimasena sega lohakalt juurde kakaopulber. Nii, et see viirudena segusse jääks. Tõsta küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile 8 munavalgevahu pätsikest, jättes ääred pisut kõrgemad ning keskkoha madalama.

Pane koogid ahju ning alanda kuumust koheselt 110 kraadini. Lase kookidel küpseda 1 tund. Seejärel lülita ahi välja ning lase koogil ahjus (suletud ahjuuksega) järelküpseda umbes tunnike. Koogid peavad olema seest pehmed, aga pealt krõbedad! Lase koogipõhjadel täielikult jahtuda!

Täidise valmistamiseks riivi leib ning rösti leivapuru ahjus 160 kraadi juures 20-25 minutit. Lase sel täielikult jahtuda. Sega kohupiim suhkrutega. Vahusta koor tugevaks vahuks ning lisa segades kohupiimale, maitsesta alkoholiga. Vahetult enne pavlovate täitmist sega täidisele juurde röstitud riivleib, nii säilib leiva krõmps tekstuur ning kreemi õhulisus.

Täida pavlovad valminud kreemiga, nirista peale moos ning kaunista marjadega. 

 


9 kommentaari :

  1. Tere. Väga huvitav retsept.Palun aga infoks, et mis kaaluga munavalged on? Ette tänades, Merle

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tere!

      Munavalgete kogust ei mõõtnud, aga siin retseptis on kasutusel keskmise suurusega munad:)

      Kustuta
  2. Tere. Milles võib asi olla, et koogid kuivasid seest ära? Kuigi alandasin kohe temp. 110 peale.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tere!
      Järelikult on ahi liiga kuum, kui pavlovad küpsesid täiesti läbi. Ega Sul eraldi ahjutermomeetrit ei ole? Osad ahjud lihtsalt on äkilisemad, teised jälle tuimemad. Soovitan järgmine kord madalamate tempeatuuridega katsetada.

      Kustuta
  3. Väga hea retsept ja nii head said. Kasutasin leiva asemel kama kreemis :) meie pidupäeva laud sai magusaks. Tänan.

    VastaKustuta
  4. Mul kuivasid ka pavlovapõhjad ahjus ära, aga ju siis oli ahi liiga kuum. Kui ma teen pavlovat ühe suure pavlovana, siis tuleb alati välja, aga pisikesed pole kunagi mul välja tulnud :P Aga mulle tundub, et jään siiski klassikalise pavlovapõhja austajaks, aga see on täitsa maitse asi. Leivapuru seal kreemi sees oli siiski väga nämma! :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Minipavlovate puhul kasutan alati tegelikult seda retsepti. Baasretsept on mul ilma kakaopulbrita nagu ikka klassikalised pavlovapõhjad. Vahel aga lisan viirude tekitamiseks marja- või pähklijahu. Ühesõnaga teen selle retsepti järgi pisikesi pavlovapõhjasid üsna tihti ning tegemist ei ole esmakordse katsetusega. Võimalik, et kui põhjad ära kuivasid, siis on ahi liiga tugev ja äkiline või siis näitab temperatuuri valesti.

      Mul endal on olemas täiendavalt ahjutermomeeter, millega vahest kuumust mõõdan, et saan olla kindel, et kõik temperatuurid on õiged. Selle olemasolul soovitan kindlasti vahest temperatuure kontrollida, siis saab vastavalt sellele ka reageerida küpsetamisel:) Vahest on osad küpsetised tujukamad ning nõuavad täpsemaid temperatuure.

      Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails