24. september 2020

UUDIS! Toidufotograafia ja -stilistika workshop 7.11.2020

Selle aasta alguses korraldasime Meriliniga (koogikontor.ee) 2 toidufotograafiakoolitust ning meil oli suur rõõm, et huvi koolituse vastu oli nii suur. Tundub, et huvilisi on praegugi. Seega on meil aeg kuulutada välja uus koolitus, mis juba üsna varsti toimumas on! Kui oled huvitatud toidupildistamisest, siis loe kindlasti edasi! Mainin kohe ära, et sel korral on grupp väiksem ning pühendame veelgi rohkem aega pildiloomisele, rekvisiitidele ja töötlemisele!

 

Ühe toidupildi loomine on tõeliselt nauditav, sest iga pisidetail vajab tähelepanu ja hoolt. Toidupildistamisel on oluline tehnika, kuid veel tähtsamad on stilistika, toonid, valgus, toidud ning kogu kompositsioon, et lõpptulemus oleks tõeliselt äge. Kogu selle protsessi vältel on aga vaja teha palju pisikesi, kuid tähtsaid otsuseid. Koolituspäeva vältel harutamegi lahti kogu toidupildistamise põhitõed ning loome üheskoos midagi tõeliselt erilist.  

See koolitus on mõeldud Sulle, kui:
+ armastad toidupildistamist, kuid soovid end sel alal veel enam täiendada
+ oled kinni samades töövõtetes ning tehnikas
+ sooviksid saada teada, kuidas valgust enda kasuks tööle panna
+ sa soovid end täiendada toidustilistika alal
+ soovid rohkem teada saada toidustilistikas vajaminevatest vahenditest (taustad, nõud, värvid, kangad jne)
+ oled segaduses toonide kokkusobitamisega
+ soovid luua isuäratavaid toidupilte

Kui see tekitas elevust, siis sa ei kujuta ette, mis ägedaid üllatusi ja nippe me veel koolitusel jagame!

Mis me koolitusel teeme?

Töövahendid
Räägime tehnikast ja töövahenditest!

Valgus
Õpime kasutama naturaalset valgust enda kasuks ning loome fotosid, milles on sisu ja sära. Mängime valgusega ning vastavalt sellele loome erinevate emotsioonidega fotosid.

Kompositsioon
Vaatame, kuidas luua pildile emotsioon ning kuidas seada toitu ja rekvisiite fotole.

Stilistika, rekvisiidid, nipid
Leiame pildile parimad rekvisiidid, loome kogu stilistika ning jagame nippe pildi loomiseks! Samuti saad ülevaate, kuidas meie toidufoto ülesehitamine käib! Näitame ette, kuidas ise koduste vahenditega ägedaid fototaustasid meisterdada.

Pilditöötlus
Põikame sisse ka pilditöötlusmaailma ning vaatame, kuidas oma pilt veelgi rohkem kõnelema panna.

Küsimused ja vastused
Teeme ühe vägeva küsimusteringi, kus puudutame koolitusel läbinud probleeme ning teeme juttu toidufotograafi elust, tööst ja murekohtadest!

KOOLITUSE TÄPSEM INFO:

Hind: 185€
Registreerimiseks saada soov info@koogikontor.ee

Koolituse toimumisaeg:
+ kuupäev: 07. november 2020
+ kellaaeg: 9.00-16.00
+ koolitusel saab osaleda 8 inimest.
+ asukoht: Treff Stuudio (aadress Vana-Kalamaja 18)

Koolitus sisaldab:
+ 7-tunnist koolituspäeva
+ hommikusööki
+ lõunasööki
+ kohvi ja teed kogu koolituse vältel

Koolitusel osalemiseks võta kaasa:
+ fotokaamera* (vajalik on oskus käsitleda oma kaamerat);
+ lemmikobjektiiv
+ statiiv (soovi korral)
+ märkmik märkmete tegemiseks
+ hea tuju

*Fotokaamera ei ole kohustuslik. Koolitusel võid kasutada ka telefonikaamerat. Jagame nippe ka spetsiaalselt telefoniga pildistamiseks.

Veel infot:
Broneeringu tegemisel saadame Sulle arve koolituse eest tasumiseks. Broneering on kinnitatud peale arve tasumist. Palun ole kindel, et Sulle sobib see kuupäev osalemiseks, osavõtutasu ei ole tagastatav.

Soovitame kiiresti registreerida, kuna koolituse suurus on vaid 8 inimest.

Kui peaks juhtuma, et koroonaviirusest tulenevalt ei saa me koolitust korraldada, lükkame toimumisaja edasi!

Kui soovid veel miskit koolituse kohta teada või täpsustada, siis võta julgesti ühendust.

Merilin merilin@koogikontor.ee
Ragne ragnem@gmal.com

Kohtumiseni! 

3. september 2020

Tõeline nostalgia: Moskva saiad!

Appi, need saiakesed on nüüd küll väga-väga head. Võib-olla on selles süüdi killuke nostalgiat, mis nende küpsetistega kaasneb või siis hoopis asjaolu, et ise valmistatuna ning ahjusoojana on need ikka tõeliselt head! Seda retsepti jagasin ma selle aasta märtsikuu ajakirjas Naisteleht ning sellest ajast peale olen neid märkimisväärselt tihti valmistanud. Seega lisan retsepti ka siia - endalgi hea vaadata, kui isu taasküpsetamiseks läheb.

Nende saiakeste valmistamiseks on vaja valmis meisterdada kihiline pärmitainas. Sellest ei tasu ehmuda, sest tegelikult valmib see väga lihtsasti. Maitsev lõpptulemus on kindlasti seda väikest ponnistust väärt.

Lisasin sammsammulise õpetuse nende saiakeste valmistamisest ka oma instagrami (nii storysse, kui ka profiili all olevasse "highlight" alla. Kel täpsemat õpetust vaja, siis minge kindlasti vaatama: Moskva saiad samm-sammult.


Valmistamisaeg: 1 tund 30 minutit
Kogus: u 12-15 saiakest

7 g kuivpärmi (kasutatud Nordic Yeast kuivpärmi)
100 g suhkrut
1 tl soola
250 g piima
425-450 g nisujahu
100 g toasooja võid + 50 g võid (hiljem taina kihistamiseks)

Täidis:
300 ml piima
2 sl võid
2 tl vanillisuhkrut
2 sl nisujahu
2 sl mannat
2 muna
4 sl suhkrut


Sega kausis pärm, suhkur ja sool. Kuumuta piim potis soojaks (37-39 kraadi) ning lisa segades pärmisegule. Seejärel lisa jahu ja või ning sõtku korralikult ühtlaseks tainaks. Kata anum rätikuga ning kergita tainast 40-50 kraadises ahjus umbes 40-50 minutit. Kerkinud tainas peab olema vähemalt kahekordistunud!

Vahepeal valmista täidis: selleks pane potti piim, või ja vanillisuhkur. Lase keema tõusta. Sega jahu ning manna omavahel ning lisa segades piimasegule. Kuumuta keskmisel kuumusel pidevalt vispliga kloppides, kuni segu pakseneb. Sega muna ja suhkur omavahel, lisa segusse ning kuumuta paksenemiseni. Ole valvel, et segu põhja ei kõrbeks! Lase segul seejärel jahtuda.

Kerkinud tainas rulli jahusel pinnal ristkülikuks ning määri 2/3 tainale peale või (50g). Või peab kindlasti olema toasoe! Seejärel tõsta ilma võita tainapool 1/3 tainaosale, mis määritud võiga. Tõsta samamoodi ka teine tainapool keskele. Lase tainal nüüd jahedas seista 30 minutit. Seejärel rulli see jahusel pinnal uuesti lahti. Eemalda noaga ära ebaühtlased tainaääred ning lõika tainast ruudud. Ära lõikeääri sõrmedega kinni suru – need peavad jääma puutumata, sest vastasel juhul ei kihistu ääred küpsedes. Tõsta taina keskele eelnevalt valmistatud täidis. Tõsta taina servad keskele kokku ning suru kõvasti kinni, et need küpsemisel lahti ei läheks. Suru julgelt tainast läbi, et jääks sügav auk keskele. 

Valmista samamoodi ka teised saiakesed ning lase neil toatemperatuuril kerkida 10 minutit. Seejärel määri saiakesed pealt lahtiklopitud munaga ning küpseta ahjus 200 kraadi juures umbes 15-20 minutit kuni saiakesed on kuldsed.

1. september 2020

Eriti lihtsad juustupätsid ning suupistekandik!

Kooliaeg on taas saabumas ning selle tähistamiseks panin kokku ühe eriti põneva, aga see-eest lihtsa suupistekandiku. Seda on hea pakkuda tervituseks külaliste saabumisel. Tegelikult võid seesuguse kandiku kokku panna meelepärasteks komponentidest, aga üks näidis on seesugune. Miskit keerulist siin ei ole, isegi kandikul olevad juustupätsid valmivad ülimalt kerge vaevaga! Need juustupätsid said minu lemmikuks kevadel, kui koroona tõttu oli poodi minek limiteeritud. Seesugused küpsetasid asendasid saia hästi (vahest liigagi hästi) ning mis peamine - need ei sisalda ka pärmi, mis samuti kevadel tihti poodidest otsas oli. Ühesõnaga on need väga head küpsetised, mida eriti lihtne valmistada, kuid see-eest maitsevad tõeliselt hästi! Võimalusel valmista need pätsikesed vahetult enne serveerimist, siis on need veel serveerimisel ahjusoojad!


Suupistekandikule panin Põltsamaa särtsukurki, adžikasalatit, herneid, valgehallitusjuustu, suhkruherneid, viinamarju, kirsstomateid, pähkleid ja neidsamu juustupätse.

Kogus: 8 tk
Valmistamisaeg: 5 min + küpsemisaeg

125 g speltanisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
näpuotsatäis soola
125 g riivitud juustu
125 g piima


Sega kuivained omavahel, lisa ülejäänud ained ning sega ühtlaseks. Tõsta tainas võiga määritud muffinipanni 8 auku. Küpseta 180 kraadi juures 25-30 minutit.

PS! Soovi korral võid tainasse lisada ka 0,5 tl kuivatatud ürte!



Retsept valmis koostöös Põltsamaaga!