22. aprill 2019

Pidulik kookoskreemikook


Vahest võluvad mõned maitsed nii ära, et oled nende lummuses üsna pikalt. Umbes taoliselt võlus mind see kook, kui sellest tükikese esmakordselt maitsesin! See on tõeliselt maitsev kook, millel on äratuntav kookose maitse. Siiski ei ole kookos ülemäära tugev, et maiustades kuidagimoodi häirima või segama hakkab! Kreemi valmistamisel andis inspiratsiooni keedukreem, põhi valmis traditsiooniliselt küpsistest ning kattes saavad omavahel kokku toorjuust ja kohupiim, mis kreemjat täidist tasakaalustavad. Kuigi proovisin seda kooki alguses valmistada muretainaga, siis tuleb tunnistada, et teisel katsel küpsistest valmistatud põhi maitses kordi paremini. Kõiki lihtsalt sujus paremini kokku ning lisaboonusena saab kook niimoodi valmis ilma küpsetamata! 


Meisterdasin selle koogi Naistelehe pühadenumbrisse ning olgugi, et pühad võib lõppenuks tunnistada, siis tegelikult võib seda kooki valmistada ju igal ajal;)
Retsept ilmus ka Naistelehes (17.04.2019) 



PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga #kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!


Mitmele: 12 tk
Valmistamisaeg: 45 min + tahenemisaeg

Põhi:
300 g digestiivküpsist
100 g võid 

Täidis:
2 želatiinilehte
50 g kookoshelbeid
3,5 dl kreemjat kookospiima
2 dl piima
1,5 dl vahukoort
1,5 dl suhkrut
näpuotsatäis soola
3 sl maisitärklist
4 munakollast
1 tl vanillisuhkrut

Kate:
100 g toorjuustu, toasooja
100 g kohupiimapastat vanilliga

Kaunistuseks: marju, šokolaadimune, melissilehti ja kookoslaaste

Purusta küpsised peeneks puruks ning sega kokku sulatatud võiga. Suru küpsisesegu küpsetuspaberiga kaetud koogivormi (Ø24cm) põhja ja äärtele. 

Täidise valmistamiseks pane želatiinilehed külma vette paisuma. Peenesta kookoshelbed mikseriga hästi peeneks. Sega kokku kookospiim 1 dl piima, vahukoor 1 dl suhkrut ja sool ning kuumuta segades keemiseni.  Seejärel kuumuta madalal kuumusel paar minutit.

Sega ülejäänud piim maisitärklisega. Vahusta munakollased ülejäänud suhkruga heledaks vahuks. Vala pisut kuuma piimasegu temperatuuride ühtlustamiseks munasegu hulka ning seejärel lisa segades kogu munasegu kuuma piimasegusse. Lisa segades juurde ka tärklisesegu, vanilliseuhkur ja jahvatatud kookoshelbed. Kuumuta segades paksenemiseni. Kõige viimasena suru želatiinilehed käte vahel kuivemaks ning pane kuuma piimasegusse. Sega želatiinilehtede lahustumiseni ning seejärel vala täidis vormi koogipõhjale. Lase taheneda jahedas järgmise päevani.

Vahetult enne serveerimist valmista kate. Selleks sega toorjuust kausis lahti ning sega kokku kohupiimaga. Määri koogile. Kaunista meelepäraselt ning serveeri!

17. aprill 2019

Bataadivõileivad avokaadoga


Taas eksivad siia blogisse ära võileivad bataadist. Ma ei saa miskit parata- need maitsevad imeliselt ning praeguste kevadiste ilmadega sobivad need võileivad ka suurepäraselt. Kusjuures olen seesuguseid võileibasid viimasel ajal nii mõnegi toidukoha hommikusöögimenüüs näinud. Nii, et - elagu bataadivõileivad!

Ühesõnaga, kui oled bataadisõber, siis tasub kindlasti seda retsepti lähemalt uurida! Suvisel ajal saad bataadiviilud grillil valmis küpsetada, muul ajal pista need ahju küpsema. Seejärel vali meelepärased komponendid võileivakatteks:) 


PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga #kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!

Mitmele: 4 tk
Aeg: 20-25 min

1 bataat
õli, soola, pipart

4 vutimuna
2-3 sl majoneesi
1 küps avokaado
küpsetatud toorvorste (mina kasutasin Rannarootsi Odessa toorvorste)
lutserni idusid või küüslaugu idandeid

Lõika bataat pikuti viiludeks – võileibade valmistamiseks kasuta 4 suuremat viilu. Pane need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile, piserda peale oliiviõli ning maitsesta soola ja pipraga. Küpseta 200 kraadi juures ca 15- 25 min (aeg sõltub suuresti bataadiviilude paksusest). Kui kasutad grilli, siis küpseta neid mõlemalt poolt ca 5 minutit.

Samal ajal keeda vutimune keevas vees 3 minutit, seejärel aseta need külma vette, et hiljem oleks lihtsam koorida!  

Valminud bataadiviiludele määri peale majonees. Kata avokaadoviiludega ning seejärel aseta peale toorvorstiviilud.  Kata lutserni idude või küüslaugu idanditega. Kui armastad küüslauku, siis kasuta kindlasti viimast! Seejärel lisa poolitatud vutimunad ning asu maiustama!

Retsept valmis koostöös Rannarootsiga!

12. aprill 2019

Imelised "mõranenud" profitroolid

Muretainast kattega profitroolide armastus sai alguse minul Tallinnas asuvast Ristikheina kohvikust. Seal müüakse juba tubli mitu aastat sedasorti profitroole, mille seest leiad ohtralt täidist. Need on justkui pisikesed magusad koogipommid, mis maitsevad imeliselt! Soovitan proovida!


Kes kohvikusse aga ei jõua, võib neid ise kodus teha. Tundub, et need küpsetised on hetkel väga popid. Kui olete keedutaina valmistamisega kodus, siis ega nendegi maiuste valmistamine keeruline ei ole. Vaja vaid valmis meisterdada veel muretainas, mis enne küpsemist keedutainakuhjakestele katteks pannakse. Keedutainast valmistan alati ühe ja sama retsepti järgi ning selle võite leida siit blogist ka kohupiimaekleeride juurest ja siis veel ühe pisut uhkema küpsetise postitusest. Selleks, et asi ikka selge oleks, siis loomulikult on kogu retsept ka allolevalt väljatoodud. Lisaboonusena ka mõned samm-sammult pildid selgituseks.


Täidiseks meisterdasin hetkel lihtsa täidise kohupiimast, toorjuustust ja vahukoorest. Muidugi võib valmistada täidiseks alati imelist keedukreemi või siis veel midagi kolmandat. Kaunistusteks pane seda, mida ise soovid, mina lisasin kõigele krooniks ühe makroonipooliku ja melissilehe!

PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga #kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!


3 dl vett
80 g võid
0,5 tl soola
180 g jahu

4 toasooja muna

Kate:
50 g pehmet võid
60 g jahu
60 g suhkrut

Täidis:
2 dl vahukoort
200 g toorjuustu
300 g kohupiimapastat vanilliga
1 tl vanillisuhkrut
2-3 sl tuhksuhkrut

Toorjuustutups:
150 g toorjuustu
tuhksuhkrut

Esmalt valmista kate: sega või lahti, lisa ülejäänud ained ning sega ühtlaseks tainaks. Rulli tainas kahe küpsetupaberi vahel õhukeseks ning vormi sellest välja õhukesed ringid (Ø5-7cm). Lase tainaketastel külmkapis taheneda tunnike.

Keedutaina valmistamiseks lase potis vesi koos või ja soolaga keema. Tõsta seejärel tulelt ning lisa ühekorraga jahu. Sega kiiresti ühtlaseks. Pane pott uuesti tulele ning sega seni kuni tainas poti külgedelt lahti lööb ning moodustab ühtlase palli. (see kuumutamine on vajalik selleks, et tainast  niiskus kätte saada). Tõsta uuesti tulelt ning lase tainal pisut jahtuda. Seejärel lisa ükshaaval munad, segades korralikult iga muna lisamise järel. Tainas peab lõpuks jääma ühtlane ja läikiv. 
Läbi kondiitripritsi pritsi küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile väikesed kuhjad. Kata need tainakettaga ning küpseta 220 kraadi juures 15 min, seejärel alanda kuumus 200 kraadini ning küpseta veel 12 minutit või seni kuni küpsetised on kuldpruunid. Seejärel lase küpsetistel avatud ahjuuksega pisut jahtuda. Küpsemise ajal ava korra ahjuuks, et üleliigne niiskus väljuks.

Sega täidiseained omavahel. Tee pisike auk profitroolide peale ning pritsi läbi selle kondiitripritsiga täidis küpsetisse. Toorjuustutupsu jaoks sega toorjuust ja suhkur omavahel ning pritsi see kõige peale (sellega katad ühtlasi ka augu, läbi mille profitrooli täitsid).

2. aprill 2019

Porgandi ja hakklihaga tatrapuder

Kui oled tatraga sõber, siis soovitan sellesse retsepti keskenduda, sest enam nostalgilisemaks ja lihtsamaks asi enam minna ei saa. Tatar on minu jaoks selline tooraine, mida mingi aeg teen igapäevaselt, siis aga tekib pikk vahe seniajani, kuni avastan selle taas. Praegu ongi minul kodus erinevad tatraroad esikohal. Esmalt üks lihtne retseptiidee, kuidas vägagi lühikese ajaga valmistada midagi väga mõnusat ja kodust. Seesugust rooga, mida söövad ka lapsed.


Valmistamiseks on vaja tatar veega valmima panna ning siis lisada potti ülejäänud komponendid. Roas kasutatava porgandi võid asendada mis tahes köögiviljaga, kuid see peab olema kindlasti lisatud peenelt riivituna. Nii peitub see kavalalt tatrarooga ning teeb kogu roa mahlaseks. Köögiviljadest võib kasutada ka juursellerit, pastinaaki, kaalikat või peeti. Viimasel juhul peab muidugi ettevaatlik olema, sest roosakas tatrapuder ei pruugi lastele esmapilgul väga vastuvõetav olla:)

PS! Kui sa meisterdad siit blogist miskit põnevat, siis võid seda
instagramis märkida hashtagiga #kokkamaragnega
Mul oleks rõõm näha ja jagada ka teistega seda, mida teinud oled!

Mitmele: 4
Valmistamisaeg: 20 min

5 dl vett
200 g tatart
0,5 tl soola (tatra keetmiseks)
1 suurem porgand
200 g hakklihasegu broileririnnafileest või muud meelepärast linnuhakkliha (kasutasin Rannamõisa hakkliha)

1 sl värskelt hakitud tilli
1 sl röstsibulat
1 sl võid
soola, pipart
võid, tilli (serveerimiseks) 

Lase vesi potis keema. Samal ajal loputa tatar korralikult voolava vee all ning aseta siis potti keevale veele seltsiks. Lisa sool. Alanda kuumust, et vesi vaikselt podiseks. Riivi porgand peene riivipoolega ning lisa samuti potti. Keeda seni, kuni kogu vedelik on imendunud, selleks kulub ca 10-15 min.
Vahepeal prae hakkliha pannil roosaka värvuse kadumiseni, maitsesta soola ja pipraga.

Kui puder on valmis, lisa segades juurde till, röstsibul ja või. Kõige viimasena sega juurde hakkliha. Maitsesta lõplikult ning serveeri!

Retsept valmis koostöös Rannamõisa linnulihaga!